> Natjecanja
ŠKOLSKO NATJECANJE LIKOVNI 2022.

ŠKOLSKO NATJECANJE LIK 2022.

Natjecanje iz likovne kulture pod nazivom: Izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK održano je 11. veljače 2022. u našoj školi kao i u cijeloj RH u isto vrijeme

Tema natjecanja  bila je ljudsko tijelo, a zadatak rekomponirati crno-bijelu fotokopiju renomiranog umjetničkog dijela s temom ljudskog tijela uz primjenu ritma ploha u odabranom komplementarnom kontrastu u likovnoj tehnici kolaža.

Na natjecanju LIK sudjelovalo je 23 učenika 5. -7. razreda naše škole. U vrlo opuštenoj atmosferi uz  izrezane fotokopije, kolaž, ljepljive ruke stvoreni su odlični, kreativni radovi. Maštovite ideje učenika su navirale uz zvukove glazbe, a svatko je imao svoje viđenje i način prikazivanja zadane teme.

Školsko povjerenstvo je odabralo tri rada koja su upućena na županijsku razinu natjecanja u OŠ Matije Gupca,, Zagreb. Odabrani su radovi Nike Kottnig, 8.b., Ane Krišto, 8.b. i Dore Hrgović , 6.a.

Nika Kottnig, 8.b.

Ana Krišto, 8.b

Dora Hrgović , 6.a.

U privitku pogledajte i ostale maštovite, originalne rekompozicije naših učenika.

Natjecanje "Klokan bez granica" - službeni rezultati

Autor: Administrator , 20. 7. 2021. 10:00

Na  natjecanju „ Klokan bez granica“, nagrađeni su sljedeći učenici:

Pčelice:

Cadet:

TIN STRMEČKI

GORAN GROBENSKI

ČESTITAM SVIMA KOJI SU NAGRAĐENI!  (NAGRADE STIŽU U RUJNU.)

Alemka Kelemen

63. DRŽAVNO NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA

Autor: Administrator , 11. 5. 2021. 11:04

Državna razina 63. natjecanja mladih tehničara održano je od 5. do 7. svibnja 2021. Na Državnom natjecanju sudjelovalo je troje naših učenika.

U kategoriji Strojarske konstrukcije izvrstan uspjeh ostvarila je Marina Vlahović učenica 7.a razreda osvojivši 3. mjesto pod vodstvom mentora Ivana  Kostanjskog.

U kategoriji Maketarstvo i modelarstvo sudjelovala je Katija Furčić učenica 5.b razreda osvojivši 12. mjesto pod vodstvom mentora Ivana  Kostanjskog.

U kategoriji Fotografija našu školu je predstavljao Jakov Erceg učenik 8.d razreda osvojivši 7. mjesto pod vodstvom mentorice Marice Antić.

Čestitamo svima!

DRŽAVNO NATJECANJE IZ INFORMATIKE – 3. MJESTO

Autor: Administrator , 20. 4. 2021. 09:26

Od 12. - 14. travnja 2021. održano je 30. Državno natjecanje iz informatike. Naša Marina Vlahović iz 7.a razreda pod vodstvom mentorice Iskre Žderić Biberdžić osvojila je fantastično 3. mjesto!

Izniman uspjeh Marina je ostvarila u kategoriji Razvoj softvera sa svojim radom LED pad.

Marina je pohvaljena za odličnu prezentaciju, inovativnost, poduzetnički duh i korisnost u primjeni njenog rada – zabavne igre koja pomaže u razgibavanju i razvijanju refleksa.

Čestitamo!

ŠKOLSKO NATJECANJE LIK 2021.

Autor: ISKRA ŽDERIĆ BIBERDŽIĆ, 11. 2. 2021. 21:19

Školsko natjecanje održano je u školi Malešnica 11.2.2012. godine od 13-15 sati, po strogim epidemiološkim mjerama, u organizaciji prof. Petre Budiselić Gržan

Na školskom natjecanju sudjelovalo je osam učenica. Dvije učenice 6. razreda, četiri učenice 7. razreda i dvije učenice 8. razreda.

Tema-poticaj  ovogodišnjeg natjecanja je bila: Hrvatska folklorna i tradicijska etnografska baština

Likovni zadatak je bio: ornament u boji inspiriran hrvatskom folklornom i tradicijskom etnografskom baštinom

Cilj: Samostalno kreirati ornament u boji u grafičkoj tehnici kolagrafija ili digitalni crtež.

NATJECANJE "DABAR" - REZULTATI

Autor: Administrator , 30. 11. 2020. 13:32

Naši učenici su ove školske godine sudjelovali na Natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar koje je održano od 9. do 13. studenoga 2020. na CARNET-ovom online sustavu MOOC.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih problemskih i logičkih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

U našoj školi sudjelovalo je ukupno 207 učenika. Čestitamo svim učenicima na postignutom uspjehu, a posebno ističemo one koji su se plasirali u 10% najboljih u Hrvatskoj!

„KLOKAN BEZ GRANICA“ - REZULTATI

Autor: Administrator , 27. 11. 2020. 11:47

REZULTATI MEĐUNARODNOG MATEMATIČKOG NATJECANJA „KLOKAN BEZ GRANICA“

održanog 17.rujna 2020. godine

Među 10 % najboljih natjecatelja, plasirali su se sljedeći učenici naše škole:

PČELICE   LEPTIRIĆI
Klara  ČEHULIĆ  3.e  Marin CUKROV 4.e
Leona  MIŠIĆ 3.a Jelena VLAHOVIĆ 4.d
Nea    PERIĆ 3.a Ivan SILIĆ 4.b
    Nikša CVIŠIĆ 4.a
    Jan DUPELJ 4.d
    Mihael HABEK 4.e

Čestitam učenicima i njihovim učiteljima.

Alemka Kelemen,

povjerenica za natjecanje Klokan u OŠ Malešnica