Datum objave: 15. listopada 2024.

Učenici 2. a razreda u posjetu Knjižnici Špansko-sjever

U petak, 11. listopada, učenici 2. a razreda posjetili su Knjižnicu Špansko-sjever sa svojom učiteljicom Lidijom Milanović i stručnom suradnicom knjižničarkom Valentinom Namesnik.

Posjet Knjižnici Špansko-sjever organiziran je u sklopu upoznavanja s narodnom knjižnicom, pa su tako učenici upoznali svoju najbližu kvartovsku knjižnicu gdje mogu posuđivati lektire i knjige za slobodno čitanje, kao i provoditi vrijeme na različitim aktivnostima.

Ovim putem podsjećamo učenike i roditelje da je upis u Knjižnice grada Zagreba besplatan za djecu do 15 godina uz predočenje osobne iskaznice roditelja ili skrbnika i uz predočenje dokumenata iz kojih je vidljiva godina rođenja i prebivalište djeteta.

Prilikom upoznavanja Knjižnice Špansko-sjever za učenike je bio organiziran susret s književnicom Majom Šimlešom, koja je učenike upoznala sa svojim veselim slikovnicama u simpatičnoj i zabavnoj rimi, u kojima je glavna junakinja žirafa Suli. Književnica ih je podsjetila i na važnost čitanja te ih potaknula da čitaju svakoga dana barem 15 minuta jer će tako postati dobri čitači.

Književnica Maja Šimleša i učenici 2. a razreda u Knjižnici Špansko-sjever

Svi drugi razredi posjetit će Knjižnicu Špansko-sjever tijekom listopada i studenog, pa će imati prilike zaviriti u veliko spremište, pogledati lift za knjige, otkriti koja je najstarija knjiga u Knjižnici te uživati u zabavnim i poučnim pričama koje će im pripremiti vrijedni knjižničari.

Pripremila: Valentina Namesnik, stručna suradnica knjižničarka

Radionice za (potencijalno) darovitu djecu

Udruga Vjetar u leđa organizira radionice za darovite učenike prvih razreda koje će se održavati u DV Malešnica. U nastavku pogledajte plakate Udruge sa svim potrebnim informacijama, a za dodatne informacije javite se na navedeni e-mail ili školskoj psihologinji Hani...