Početak nastave od 25. svibnja

Autor: Miroslav Cvitko, 22. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

sukladno novim Uputama HZJZ-a https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Upute_vrtici_skole.pdf

i preporukama MZO-a https://skolazazivot.hr/preporuke-za-organizaciju-rada-u-razrednoj-nastavi-i-upute-za-vrednovanje-i-ocjenjivanje-u-mjesovitom-modelu-nastave-od-25-svibnja-2020/

obavještavamo vas da redovna nastava u OŠ Malešnica, za sve učenike od 1. do 4. razreda, počinje u ponedjeljak, 25. svibnja 2020.

U školi će se  izvoditi i nastava ostalih predmeta koje predaju učitelji predmetne nastave (vjeronauk, strani jezici, glazbena kultura), kao i produženi boravak. U školi se neće izvoditi izvannastavne aktivnosti, a nastava Tjelesne i zdravstvene kulture, dopunska i dodatna nastava izvodit će se u smanjenom opsegu.

Zbog velikog broja učenika uključenih u boravak i preporuka HZJZ-a u vezi s mjerama fizičke distance, škola nije u mogućnosti organizirati ručak za 3. i 4. razrede, nego samo za učenike u boravku.

Prema uputama HZJZ-a škola je sigurna za zaposlenike i učenike, uz pridržavanje navedenih mjera, pa učenici razredne nastave trebaju ići u školu.

Roditelji čija djeca neće ići u školu, kao i inače, trebaju razredniku opravdati izostanak s nastave.

Razlozi za nedolazak u školu mogu biti objektivni (bolest, izmještenost zbog potresa) i subjektivni (teško bolesna osoba u kućanstvu, iako to u redovitoj situaciji ne bi bila opravdana isprika).

Roditelji, koji zbog objektivnih ili subjektivnih razloga, ne mogu poslati djecu u školu, moraju osigurati uvjete kod kuće za nastavu na daljinu i biti u kontaktu s učiteljima i stručnim suradnicima u školi.  Učitelji će u tom slučaju  učenicima slati nastavne sadržaje i nekoliko sati tjedno posvetiti komunikaciji s roditeljima i učenicima. Učenike je moguće naknadno uključiti u razrede.

Radi sigurnosti učenika (nemiješanje skupina) učenici prvih i drugih razreda ulazit će na ulaz u novi dio, a trećih i četvrtih na glavni ulaz škole.

U ponedjeljak, 25. svibnja u 8:00 svi će učitelji preuzeti svoje učenike na ulazima u školu.

Zbog epidemioloških preporuka o nemiješanju skupina, u školi se neće organizirati jutarnje dežurstvo (od 7 do 8 sati) za učenike iz boravaka.

Roditelji mogu doći po djecu iz boravaka između 16 i 17 sati na način da se jave na portu na glavni ulaz (ako je lijepo vrijeme, djeca će boraviti na otvorenom).

Molim sve roditelje da pročitaju gore navedene upute i zahvaljujem svima na dosadašnjoj suradnji i razumijevanju.

Boro Šarušić, ravnatelj

« Kolovoz 2020 »