TALENT SHOW 2016.

Autor: Dunja Ravlić Sesar, 1. 7. 2016.

U sklopu festivala Osnovnoškolskih talenata Susedgrad 2016. održana je u petak 20.5.2016. od 16,00 do 18,00 sati u dvorani Centra za kulturu i obrazovanje Susedgrad „Smotra osnovnoškolskih filmskih ostvarenja“ pod vodstvom Lane Kosovac i Lea Prebanića.

„SMOTRA OSNOVNOŠKOLSKIH FILMSKIH OSTVARENJA“

Prisustvovale su filmske grupe i mentori  OŠ Malešnica, OŠ Tituša Brezovačkog, OŠ Većeslava Holjevca, OŠ Otona Ivekovića, „Biseri“ OŠ Retkovec, OŠ Bartola Kašića i OŠ Stenjevec.

Na smotri smo gledali: „Školarije“ - OŠ Malešnica, „LOL“ OŠ Tituša Brezovačkog,  „TV prodaja“ OŠ Većeslava Holjevca, „Bremenski svirači“ OŠ Otona Ivekovića,  „Jedan, dva…“„Biseri“ OŠ Retkovec,  „Govorimo glasnije da nas čuju“ OŠ Bartola Kašića  i „Šalabahteri“ OŠ Stenjevec.

Nakon projekcije filmova za okruglim stolom podijeljeni su dojmovi o prikazanim filmovima te se razgovaralo o važnosti filmskih grupa koje entuzijazmom malobrojnih nastavnika osnovnih škola razvijaju filmsku/medijsku pismenost, kulturu gledanja i (u)poznavanja filma, odgajaju učenike za aktivan i kritički pristup filmu, ali i drugim medijima, te tako razvijaju njihove kompetencije i na drugim područjima. Također se razgovaralo o daljnjim filmskim projektima, napredovanju filmskih grupa, potrebama i mogućnostima te suradnji na ovakvim i sličnim smotrama.

Smotra je završena svečanom dodjelom priznanja filmskim grupama i njihovim mentorima.

Irena Pehar Miklenić i Sanja Bosak

TALENT SHOW 2016.

Autor: Dunja Ravlić Sesar, 1. 7. 2016.

„SMOTRA OSNOVNOŠKOLSKIH FILMSKIH OSTVARENJA“

Irena Pehar Miklenić i Sanja Bosak

« Ožujak 2024 »