Naša mala knjižnica (projekt nakladničke kuće Ibis grafika), voditeljica projekta i istoimene izvannastavne aktivnosti : Valentina Namesnik, stručna suradnica knjižničarka

Naša mala knjižnica je projekt nakladničke kuće Ibis grafika, a namijenjen je učenicima koji vole knjige i čitanje te onima koji će uz zanimljive knjige i kreativne zadatke zavoljeti knjige i čitanje što će im pomoći u učenju i rastu. Projekt se provodi u okviru izvannastavne aktivnosti Naša mala knjižnica.

„Dijete koje čita postaje čovjek koji misli.“

Naša mala knjižnica 2022./2023.

U šk. god. 2022./2023. u izvannastavnu aktivnost Naša mala knjižnica uključeno je 15 učenika 4.a i 4.c razreda. Svi prijavljeni učenici sudjelovat će u istoimenom projektu, što znači da ćemo zajedno čitati, razgovarati o pročitanome, rješavati zadatke u kreativnoj knjižici Ibis grafike i sudjelovati u raznim kreativnim i zabavnim aktivnostima i radionicama.

Vrijeme održavanja: ponedjeljak (samo u A tjednu), 14:00 - 15:30

U ovogodišnjem projektu zadane su sljedeće knjige:

Slamka, Šlapica i vragolasta školarka (Sinikka i Tiina Nopola, Salla Savolainen), Tiko i Piko - Ludnica na pruzi (Aino Havukainen i Sami Toivonen), Kamp Bravo (Stefan Bonnen i Melvin), Božić je! Božić! (Kestutis Kasparavičius), Inspektor Joso (Majda Koren, Damijan Stepančić), O zecu koji se volio smijati (Grigor Vitez, Peter Škerl).

Gore u objavama bit će popraćene aktivnosti i radovi učenika.

​Pripremila: Valentina Namesnik, stručna suradnica knjižničarka

Naša mala knjižnica 2021./2022.

U šk. god. 2020./2021. Naša mala knjižnica djeluje kao izvannastavna aktivnost i istoimeni projekt u koju je uključeno 10 učenika 3.a razreda. Naša mala knjižnica održava se svakog četvrtka od 11:25 do 12:10 u školskoj knjižnici.

U ovogodišnjem projektu zadane su sljedeće knjige:

Medvjedovanje (Kestutis Kasparavičius), HB olovka (Susanna Mattiangeli), Jeti u kojega nitko nije vjerovao (Asja Olejarczyk, Aleksandra Golebiewska), H2O i tajna vodene misije (Petr Stančik, Galina Miklinova), AHAA! (Els Heinsalu, Kristi Kangilaski) i Baton i Roni (Koraljka Milun, Ana Vujasić).

Sve knjige bit će dostupne ostalim učenicima po završetku projekta, jer imamo po jedan primjerak svake knjige.

Radovi učenika prijavljeni na nagradne natječaje nalaze se na stranici Naša mala knjižnica.

Održane aktivnosti s Naše male knjižnice nalaze se dolje u dokumentima u privitku.

​Pripremila: Valentina Namesnik, stručna suradnica knjižničarka

Naša mala knjižnica 2020./2021.

U šk. god. 2019./2020. u izvannastavnoj aktivnosti i istoimenom projektu Naša mala knjižnica sudjeluju svi učenici 2.b razreda i za vrijeme trajanja projekta čitamo šest zadanih knjiga:

Slučajevi Macana Detektiva (Nada Horvat), Rosica i Fazan i druge priče (Tamara Bakran), Drhturavi vitez (Kestutis Kasparavičius), U blizini živi djevojčica (Ida Mlakar Črnič), Tko je Antonio? (Sussana Mattiangeli) i Detektivi Piko i Tiko: Slučaj Prepolovitelja (Aino Havukainen i Sami Toivonen).

Projekt se održava jedno tjedno ili po dogovoru za vrijeme produženog boravka ili sata hrvatskoga jezika.

Sve knjige dostupne su za posudbu u školskoj knjižnici.

Učenici su za sudjelovanje u projektu dobili Kreativne knjižice, s edukativnim i zabavnim zadacima vezanima uz knjige i autore, koje zajednički rješavamo, a dodatno sudjelujemo na nagradnim natječajima. Radovi poslani na nagradni natječaj objavljeni su na stranici projekta

Održane aktivnosti s Naše male knjižnice nalaze se dolje u dokumentima u privitku.

Pripremila: Valentina Namesnik, stručna suradnica knjižničarka

« Ožujak 2022 »