Osvrt na finale KViznog stožera: Sedmaši i osmaši – gotovo izjednačeni u znanju

Autor: Valentina Namesnik, 6. 12. 2023.

Nakon izlučnih natjecanja za učenike sedmih (6. studenoga) i osmih razreda (20. studenoga), „najbolji od najboljih“, kako ih je u svom pozdravnom obraćanju nazvao ravnatelj Ivan Kostanjski, sastali su se u učionici GK i odmjerili snage!

U finale su se plasirale ekipe 7. c, 7. e, 8. b, 8. c i 8. e razreda, a dvorana GK-a bila je puna navijača. Navijanje je bilo burno jer je i igra bila uzbudljiva.

Novost je što se KVizni stožer ove godine odvažio sučeliti učenike različite dobi – sedmaše protiv osmaša! Pitanja su, kao i dosad, bila podijeljena u pet kategorija, vješto procijenjene zahtjevnosti, jednako primjerena i učenicima sedmih i osmih razreda. Da je tomu tako, dokaz je i, do samoga kraja, neizvjesna borba. Kulenove sestrične (7. c)  bile su bok uz bok s 8. e (Marija i OG Skwad).

Pobjedu su, u samom finišu, odnijeli Marija i OG Skwad, a drugoplasirane su hrabre djevojke (uz pomoć jedne muške zamjene) – Kulenove sestrične.

Nagrade su, kao i prošle godine, osigurali naši sponzori – Školska knjiga i Z centar. Izdavačka kuće je donirala zanimljive i korisne knjige – Ljudi budućnosti i Hobiji i razbibrige slavnih, a Z centar je za svakog natjecatelja pobjedničke ekipe osigurao dvije ulaznice za klizanje, a za drugoplasirane i ekipu s najboljim imenom (Kulenove sestrične) po jednu.

Velika hvala Ireni Pehar i Nikoli Ožiniću (izborna nastava) kao i svim razrednicama sedmaša i osmaša na razumijevanju i podršci!

Osmaši su, nadamo se, obogaćeni kvizaškim iskustvom i timskim radom nastaviti u nekim drugim kvizovima, a sedmaši su neizlječivo zaraženi i jedva čekaju nastavke.

Voditelji projekta: Ana Bunčić, Ankica Markač, Branka Janković Kursar i Martin Majcenović; provjera u prirodoslovnom području – Ana Bakarić, Snježana Bračun i Iva Babić Žarko

Više fotografija pogledajte u nastavku.

Pripremila: Branka Janković Kursar, stručna suradnica knjižničarka