Terenska nastava - 7.a i 7.c

Autor: Valentina Namesnik, 13. 11. 2023.

Učenici 7.a i 7.c razreda bili su 9.11.2023. na terenskoj nastavi u Kopačkom ritu i Osijeku u pratnji razrednica Vlaste Vlahović i Maje Mioč te vjeroučiteljice Dražane Žulj.

Uz stručno vodstvo obišli su multimedijalnu izložbu gdje su se upoznali s bogatom bioraznolikošću poplavnog područja Kopačkog rita na suvremen način uz korištenje multimedije. Zatim je slijedila vožnja brodom koja im se posebno svidjela jer su mogli vidjeti brojne stanovnike parka prirode. Dan su nastavili obilaskom grada Osijeka. Uz stručno vodstvo upoznali su povijest barokne utvrde - Tvrđa i spomenika Sv. Trojstvu te saznali brojne zanimljivosti i legende.  Prošetali su „osječkom promenadom“, vidjeli su spektakularno noćno osvjetljenje visećeg mosta za Baranju te posjetili crkvu Sv. Petra i Pavla i ostale znamenitosti Gornjega grada.

Fotografije s terenske nastave možete pogledati u nastavku.

Pripremila: Vlasta Vlahović, prof.