Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Autor: Valentina Namesnik, 5. 11. 2023.

Dragi učenici i poštovani roditelji,

podsjećamo vas na važne informacije vezane uz posjet Vukovaru (8. studenog - 9. studenog).

Polazak je ispred škole u 5:00 sati, a dolazak u Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar predviđen je do 9:30 sati.

Učenici prvo slušaju predavanje Domovinski rat i Bitka za Vukovar te obilaze izložbeni prostor Memorijalnog centra Domovinskog rata. Nakon toga slijedi ručak, a poslije ručka  razgledavanje Gradskog muzeja Vukovar i Muzeja vučedolske kulture. Potom je predviđena prijava u hostel "Dubrovnik" koji se nalazi u sklopu Memorijalnog centra Domovinskog rata. Nakon prijave u hostel predviđeno je slobodno vrijeme koje traje od 16:00 do 19:00 sati, a za učenike je potom organizirana večer te druženje s učenicima drugih škola.

Drugi dan posjeta počinje doručkom, a nakon doručka je predviđen posjet memorijalnim mjestima u Vukovaru (Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put - Put spasa, crkva sv. Filipa i Jakova, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, masovna grobnica na Ovčari, Mjesto sjećanja - "Vukovarska bolnica 1991.", Velepromet i Borovo Commerce). Nakon posjeta memorijalnim mjestima za učenike je osiguran ručak i lunch paket za povratak, a nakon ručka slijedi kviz i Škola mira. Polazak u Zagreb predviđen je u 16:00 sati.